Safir FUE Saç Ekimi

Safir cevherinden üretilmiş keskin uçlu özel cerrahi kalemlerle yapılan saç ekimi uygulaması

Saç ekimi uygulamasında yaygın olarak kullanılan safir FUE saç ekimi aynı zamanda en modern saç ekimi tekniklerinden biri olma niteliği taşır. Son derece doğal sonuçlar alınmasını sağlayan safir FUE saç ekimi yönteminin başarısı, ekim işlemi sırasında safir uçlu özel aletlerin kullanılmasına bağlıdır. 

Safir FUE saç ekimi yönteminde saçların ekileceği kanallar açılırken metal elit yerine özel safir uç kullanılır. Bu nedenle aslında bir teknik olarak değil FUE yönteminde uygulanan bir inovasyon olarak da değerlendirilebilir.

Safir FUE saç ekiminde metal elit yerine safir uç kullanılması nedeniyle ciltte oluşan hasar daha az iyileşme süreci ise daha hızlı olur. Aynı zamanda acı ve ağrı minimize edilir. Kanama da yok denilecek kadar az seviyededir. Safir FUE saç ekimi uygulamasından sonra enfeksiyon oluşması riski diğer saç ekim yöntemlerine göre daha az düzeydedir. Tek kullanımlık, steril malzemelerin kullanıldığı safir FUE saç ekimi ile oldukça doğal ve yoğun görünümlü saçlar elde edilebilir.

Safir FUE Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Safir FUE Saç Ekimi

Safir FUE saç ekimi lokal anestezi altında gerçekleştirilir. 0,6-0,7-0,8 mm çaplarındaki mikro uçlarının kullanıldığı mikro motor aracılığıyla saç kökleri donör bölgeden tek tek alınır. 1,0-1,3-1,5 mm çaplarında keskin, pürüzsüz ve dayanıklı safir uçlar kullanılarak toplanan saçların ekileceği mikro kanallar açılır. Böylece açılan kanal sayısı artar, açılan kanallar saç kökü boyutunda olur ve saç kökleri birbirine yakın olacak şekilde ekilebilir.

Saç ekim uygulamasında saçların ekileceği kanalların açısı, yön ve sıklık açısından belirleyici özelliğe sahip olup saçların nasıl görüneceğini doğrudan etkiler. Bu yüzden kanal açma işleminin doğru bir şekilde yapılmasının saç ekim operasyonunun başarısı üzerinde doğrudan etkili bir unsur olduğu kabul edilir.

Safir FUE Saç Ekimi Kimler İçin Uygundur?

Safir FUE Saç Ekimi

Safir FUE saç ekimi tıpkı diğer saç ekim yöntemleri gibi deneyimli ve bu konuda uzman kişilerce, gerekli donanımlara sahip kliniklerde gerçekleştirilmelidir. Keskin safir bıçakların kullanılmasının cerrahi açıdan deneyim gerektirdiği göz önünde bulundurulmalı ve buna göre seçim yapılmalıdır. 

Uygulamadan önce hasta ile ön görüşme yapılarak işleme uygunluğu belirlenir. Bu süreçte hasta eğer varsa kronik ve bulaşıcı hastalıkları ile ilgili bilgilendirme yapmalıdır. Uygulamadan önce kan sulandırıcı ilaçların, alkol ve sigaranın kullanımına ara verilmelidir. Sprey, özel losyon ve jöle gibi kozmetik ürünler de kullanılmamalıdır.

Safir FUE Saç Ekimi Sonrası İyileşme Süreci

Safir FUE Saç Ekimi

Uygulamadan sonraki ilk 3 gün boyunca saç yıkanmamalı ve başa kesinlikle su değdirilmemelidir. Hasta bu süre içinde mümkün olduğunca dışarı çıkmamalı eğer zorunlu kalırsa dışarı çıkarken başını terletmeyecek bir şapka kullanmalıdır. Yine bu süreçte baş öne eğilmemeli, efor sarf edilmesine neden olacak işlerden uzak durulmalı ve istirahat etmeye özen gösterilmelidir. Hastanın dikkat etmesi gereken diğer noktalar saç ekimi yapılan bölgeye herhangi bir şekilde temasta bulunulmaması, çarpma ve kaşıma gibi durumların oluşmamasıdır.     

Safir FUE Saç Ekimi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Safir Saç Ekimi Nedir?
Safir saç ekimi saç ekiminde kullanılan köklerin yerleştirileceği kanalların açılması işlemidir. Bu işlemde yuvaların açılması için doğal safir taşı yani safir kristali kullanılır. Böylece saç ekimi yapılırken açılan kanallar cilt dokusuna hiçbir şekilde zarar vermez.
Safir Saç Ekimi Farkı Ne?
Safir saç ekiminde diğer yöntemlerde kullanılan metallerin aksine doğal safir taşı kullanılır. Böylece kanal açılırken metallerin vücuda vereceği zararlar ortaya çıkmaz. Safir tekniğinin en önemli farkı sağlık açısından hiçbir riski bulunmamasıdır. Her durumda safir saç ekimi planlanacak hastanın öncelikle bir muayene edilmesi ve sonra işleme karar verilmesi gerekir.
Safir Saç Ekimi Pahalı mı?
Safir saç ekimi fiyatları normal saç ekim işlemlerine göre biraz daha yüksek maliyetli olmaktadır. Safir saç ekim fiyatları için kişinin muayene edilmesi ve sonrasında fiyatın belirlenmesi gerekir. Öncesinde net bir fiyat vermek kesinlikle yanlış olacaktır. Genel olarak bakıldığında safir saç ekimi çok yüksek maliyetli değildir.
Safir Saç Ekimi Daha İyi mi?
Safir saç ekimi metal slit yöntemine göre daha iyidir diye bir yaklaşım yanlış olacaktır. Her yöntemin kendine özel sınırlılıkları ve avantajları vardır. Ancak safir uç ile yapılan FUE saç ekiminin diğer yöntemlere göre daha sık ekim yapma fırsatı sunduğu biliniyor. Böylece ileri seviye saç dökülmesi olan hastalarda etkili sonuçlar alınabilir.
Safir Saç Ekimi Ağrılı mı?
Safir saç ekimi işleminde hastanın bir ağrı ve acı hissi hissetmesi söz konusu olmaz. Çünkü uygulama sırasında lokal anestezi uygulanır. Uygulama sonrasında da hastanın işlem yapılan bölgede acı ve ağrı hissi olmaz. Safir saç ekimi ağrısız ve konforlu bir saç ekim tekniğidir.
Safir Tekniğinde Saç Ekildiği Belli Olur mu?
Safir saç ekimi tekniği doğal sonuçlar ortaya koyar. Safir tekniği sonrasında saç ekimi yapıldığı hiçbir şekilde belli olmaz. Diğer saç ekim tekniklerine göre doğallık açısından daha avantajlı bir yöntemdir. Bu işlem sayesinde saç ekimi daha yoğun yapılabildiği için sonuçlar daha natürel olacaktır.
Sayfayı Paylaş:

Online Saç Ekim Analizi Talep Edin

SM Hair Clinic olarak hastalarımızın güvenebileceği mümkün olan en iyi sonuçları sağlamak için en son teknolojileri kullanıyoruz. Bize iletişim bilgilerinizi bırakın, size en kısa sürede geri dönüş sağlayalım.

Ücretsiz Danışmanlık

Uzman ekibimiz, durumunuzun tamamen ücretsiz bir değerlendirmesini yapacaktır.

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkürler! Ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.