Ozon Tedavisi

Bir rahatsızlığı ya da oluşan yarayı tedavi etmek amacıyla vücudunuza ozon gazı uygulanması işlemi

Dünya genelinde yaklaşık yüz yıldır uygulanan ozon tedavisi doğal ve etkili bir tamamlayıcı tıp tedavisidir. Bağışıklığı güçlendirme özelliği bulunan ozon tedavisi güvenli bir yöntem olarak ülkemizde ve yurt dışında birçok farklı alanda kullanılmaktadır.

Ozon tedavisinde atmosferdeki gazlardan biri olan ozon gazı ile kan hücreleri temizlenir. Böylece metabolizmanın gençleşmesi ve bağışıklık sisteminin güçlenmesi sağlanır. Aynı zamanda ozon tedavisi oksijenin dokular tarafından daha iyi bir şekilde kullanılmasında da büyük bir etkiye sahiptir. 

Ozon tedavisi selülit sorununun giderilmesi için de kullanılabilir. Ciltte biriken yağ asitleri ile etkileşim yaratan ozon tedavisi yağ zincirlerinin kırılmasını ve vücuttan atılmasını sağlar. Alyuvarların oksijen taşıma kapasitesini artırır ve kılcal damarlardan kan akımını iyileştirir. Böylece yağ dokusu hücrelerinin metabolizmaları normal bir hale gelir.

Ozon tedavisinin temelinde ozon gazı kullanılarak kan dolaşımının hızlandırılması, vücuttaki oksijen seviyesinin yükseltilmesine bağlı olarak dokuların yenilenmesi vardır. Kan dolaşımını artırma etkisinden dolayı daha sıkı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmayı sağlar. Enfeksiyonlara karşı savunma görevini yerine getiren beyaz kan hücrelerinin oluşumunu ve hücrelerin işlevini artırır. 

Ozon tedavisi sayesinde metabolizma hızı artırılabilir. Bağışıklık sistemi güçlendirilebilir. Anti-aging ve detoks etkisi elde edilebilir. Ayrıca metabolizmayı hızlandırma özelliğinden dolayı kilo verme konusunda ozon tedavisi destek tedavi olarak kullanılabilir.

Ozon Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Farklı şekillerde uygulanabilen ozon tedavisinde en sık kullanılan yöntem Majör yöntemdir. Kişinin vücudundan yaklaşık 100-150 cc kan alınarak bu kanın içerisine ozon verilir. Kan ozonla mayalandıktan sonra yeniden kişinin vücuduna enjekte edilir.

Ozon tedavisi sırasında hangi doz ozon kullanılacağı; hastanın ihtiyaçlarına, tedavi edilmek istenilen hastalığın türüne ve uygulanacak olan tedavinin kapsamında göre kişi özelinde belirlenir.

Ozon Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Doğal ve güvenilir bir yöntem olan ozon tedavisi belirli durumlar dışında hemen herkese uygulanabilmektedir. Özellikle medikal estetik alanında cilt yenilenmesi ve anti-aging amaçlarına yönelik olarak yüz, boyun ve dekolte bölgesinde; sarkıklıkların giderilmesi, bölgesel zayıflama ve selülit tedavisinde ise bacak, karın, kol, popo ve bel bölgelerine ozon tedavisi uygulanmaktadır.

Ozon tedavisi;

  • Hamilelik döneminde olan kadınlara,
  • İleri derecede kansızlık sorunu bulunanlara,
  • Pıhtılaşma bozukluğu olanlara, 
  • Ozona alerjik reaksiyon gösterenlere,
  • Yüksek tansiyon hastalığına bağlı olarak ACE inhibitörü tedavisi görenlere,
  • Hipertiroidi hastalığı olanlara,
  • G6PD enzim eksikliği bulunanlara ve
  • Son 6 ay içerisinde miyokart enfarktüsü geçirmiş olan kişilere uygulanamaz.

Ozon Tedavisi Sonrası İyileşme Süreci

Ozon tedavisi uygulandıktan sonra 1 gün süreyle banyo yapılmamalı, uygulama alanına temas edilmemeli ve alkollü içeceklerden uzak durulmalıdır. Uygulamayı izleyen 1 hafta süresince cildin soyulmasına neden olabilecek kese ve peeling uygulamaları yapılmamalı, glikolik asit içeren kremler kullanılmamalıdır. Ayrıca belirtilen süre boyunca güneş ışınlarının zararlı etkilerine karşı koruma sağlanmalıdır.

Sayfayı Paylaş:

Online Saç Ekim Analizi Talep Edin

SM Hair Clinic olarak hastalarımızın güvenebileceği mümkün olan en iyi sonuçları sağlamak için en son teknolojileri kullanıyoruz. Bize iletişim bilgilerinizi bırakın, size en kısa sürede geri dönüş sağlayalım.

Ücretsiz Danışmanlık

Uzman ekibimiz, durumunuzun tamamen ücretsiz bir değerlendirmesini yapacaktır.

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkürler! Ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.