Organik Saç Ekimi

Saç köklerini organik yağ kök hücreleri ile zenginleştirilen saç ekimi uygulaması

Organik saç ekimi; hastanın kendisine ait olan yağlı dokudan hazırlanan kök hücrelerin saç derisine enjekte edildiği bir yöntemdir. Böylece saç ekimi yapılacak olan alan canlandırılır. Donör kıl kökünün canlı kalması ve çıkacak olan yeni saçın sağlıklı olması sağlanır. Kök hücreden zengin bir özelliğe sahip olan sıvı, ekim işlemi sırasında verimli bir çalışma imkanı verir ve donör kıl kökünün çok daha kolay bir şekilde transfer edilmesinde önemli bir rol oynar.

Organik Saç Ekiminin Normal Saç Ekiminden Farkı Nedir?

Klasik saç ekim uygulamasında saç hücreleri sağlıklı kıl köklerinin olduğu bölgelerden alınır ve saçsız bölgelere ekilir. Ancak bu bölgede kellik oluşma nedeninin saçların yeterince beslenememesi olduğu gerçeği göz ardı edilmiş olur. Kelleşen bölgede saç hücrelerini besleyecek herhangi bir şey olmaması ekilen saçların tutunması olasılığını azaltır. Organik saç ekimi yönteminde ise saç derisinin beslenmesi, böylece yeni ekilen saçların güçlendirilmesi ve tutulma oranının çok daha yüksek olması amaçlanır.

Klasik saç ekim uygulamasında, işlemin kolaylaşması için saç ekimi yapılacak bölgeye çeşitli kimyasallar enjekte edilir. Enjekte edilen yağ saç ekimini kolaylaştıran bir unsur olduğundan organik saç ekiminde bölgeye kimyasal enjekte edilmesi gibi bir gereklilik oluşmaz.

Organik Saç Ekimi

Organik Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Organik saç ekimi diğer saç ekim uygulamalarına göre çok daha etkili sonuçlar alınmasını sağlayan bir yöntemdir. Bu yöntemde hastanın kendi dokusundan alınan yağ, kök hücrelerle zenginleştirildikten sonra sterilize edilen deriye enjekte edilir. Enjeksiyon yapılan bölgede şişme meydana gelir, dokular beslenir ve saç ekim işleminden çok daha etkili sonuçlar elde edilir. Bu işlemden sonra saç hücrelerinin ilgili bölgeye ekimi tamamlanır.

Bu yöntemin uygulanması sayesinde saç ekimi işleminden sonra çıkan saç sayısının artmasının yanı sıra daha doğal bir görünüm elde edilmesi de mümkün olmaktadır. Bunun nedeni hastanın kendisinden alınan yağ kullanılarak hazırlanan karışımın doluları besleyerek ekilecek olan saç hücrelerinin büyümesi için gerekli ortamı hazırlaması ve saç ekim işlemini daha kolay bir hale getirmesidir. Kullanılan yağın hastanın kendi yağı olması sayesinde herhangi bir kimyasal kullanılmadan doğal yollarla besleme sağlanabilmektedir. Organik saç ekimi yöntemi daha canlı ve uzun ömürlü saç ekimi için tercih edilebilecek en etkili yöntem olarak kabul edilmektedir.

Organik Saç Ekimi

Organik Saç Ekimi Sonrası İyileşme Süreci

Diğer saç ekim yöntemlerine oranla organik saç ekimi yönteminde iyileşme süreci daha kısadır. Saç ekimine bağlı olarak oluşan kabuklanmalar çok daha hızlı bir şekilde iyileşir. Bunun nedeni dokulara verilen yağlı ve besleyici karışımın derinin daha çabuk iyileşmesini sağlamasıdır. Ekim işleminden önce bölge yağlandığından tahriş ve kızarıklık oluşumu da kısmen önlenebilmektedir.

Organik saç ekimi uygulamasından sonra 2 hafta süreyle ekim bölgesi üzerine yatılmamalı, ekim bölgesinin yastık ve yorgan gibi materyallerle temas etmemesine özen gösterilmelidir. İlk 2 hafta her tür spor faaliyetinden uzak durulmalıdır. Saçlar operasyondan 2 hafta sonra makasla kısaltılabilse de diğer tıraşlar için en az 45 gün beklenmelidir. Saçlar yıkanmaya başlandıktan sonra, yıkama işlemi sırasında nazik davranılmalı ve havluyla kurulama işlemi yapılmamalıdır.

Sayfayı Paylaş:

Online Saç Ekim Analizi Talep Edin

SM Hair Clinic olarak hastalarımızın güvenebileceği mümkün olan en iyi sonuçları sağlamak için en son teknolojileri kullanıyoruz. Bize iletişim bilgilerinizi bırakın, size en kısa sürede geri dönüş sağlayalım.

Ücretsiz Danışmanlık

Uzman ekibimiz, durumunuzun tamamen ücretsiz bir değerlendirmesini yapacaktır.

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkürler! Ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.