Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlar için tıraş olunmasına gerek duyulmayan özel saç ekimi uygulaması

Saç dökülmesi yalnızca erkeklerin değil kadınların da sıklıkla karşı karşıya kaldığı bir sorundur.  Saç dökülmesi sorunu yaşayan kadınlar doğal maskelerle, şampuanlarla ya da eksik vitamin değerlerini düzeltici tedavilerle bazen sorunu giderebilse de bu her zaman mümkün değildir. Saç dökülmesi sorununun çözümlenememesi durumunda kadınlarda belirli bölgelerde yaşanan saç dökülmelerine bağlı olarak kellik oluşabilir. Estetik açıdan hoş olmayan bu görüntü kadınlarda yalnızca estetik değil aynı zamanda psikolojik bazı rahatsızlıklar oluşmasına da neden olabilir.

Kadınlarda Saç Dökülmesinin Sebepleri

Kadınlarda saç dökülmesi birçok farklı nedene bağlı olarak gelişebilir. Bunların başında genetik etkenler gelir. Androgenetik Alopesi olarak da bilinen bu durumda yavaş ve ilerleyen saç incelmesi ile başlayan durum zamanla tepe kısmındaki saçlarda seyrelmeye ve saç ayrımı çizgisinde genişlemeye yol açar.

Diyabet, insülin direnci, tiroit hastalıkları ve major cerrahiler sonucu oluşan fiziksel stres gibi çeşitli durumlar saç dökülmesine neden olabilir. Kullanılan bazı ilaçların yan etkilerine bağlı olarak da saç dökülmesi görülebilir.

Demir eksikliği, yetersiz beslenme, katı diyetler uygulanması, yetersiz beslenme ve yetersiz protein alımına bağlı olarak çinko, B12, D vitamini, biyotin, folik asit, Omega 3 ve 6 eksikliği oluşması da saç dökülmesine neden olabilir. 

Gebelik sırasında yaşanan hormonal değişikliklere bağlı olarak doğum sonrası dönemde kadınlarda saç dökülmesi sıklıkla görülür. 

Egzema, liken, sedef, akne keloid, lupus gibi hastalıklar saçlı derinin etkilenmesine ve saç dökülmelerine ya da kalıcı saç kayıplarına neden olabilir.

Sıklıkla saç boyanması, saçın sık taranması, sıkıca toplanması, kullanılan saç ürünlerinin kalitesiz olması gibi etkenlerin yanı sıra psikolojik nedenlere bağlı saç dökülmesi de oluşabilir.

Kadınlarda Saç Ekimi

Tıraşsız Saç Ekimi Nedir?

Saçlarını tamamen kestirmek ya da saç ekimi uygulamasından sonra saçlarının uzaması için beklemek istemeyen kişilere uygulanan bir yöntemdir. Kişiler bu uygulamadan sonra iş ve sosyal yaşamlarına hemen dönebilirler. Özellikle açıklığı uygun olan uzun saçlı kişilerin hem operasyon sırasında hem sonrasında konforunu üst noktalara taşıyan bir yöntemdir.

Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi farklı yöntemler uygulanarak gerçekleştirilebilen bir süreçtir. Kadınlarda en sık tercih edilen yöntemlerden biri tıraşsız saç ekimidir. Bu sayede saç ekimi işlemi çevredeki kişiler tarafından fark edilmez ve kişi günlük yaşamına kesintisiz bir şekilde devam edebilir. 

Tıraşsız saç ekimi yönteminde kişinin ense bölgesine yatay iki şerit ve birer parmak kalınlığında tıraşlama yapılır. FUE tekniğiyle toplanan kıl kökleri saç kaybının ve seyrekleşmenin olduğu bölgeye ekilir. Safir FUE tekniğinde çok küçük alanlara, sık ve küçük kanallar açılabilmektedir. 

Bu yöntemde saçlar alınırken güçlü bir şekilde yeniden çıkacağı bölgeler tercih edilir. Saçlar köklerinde doku olarak toplandığından ekim işlemine hazır hale getirilmeleri için öncelikle saç köklerinin temizlenmesi gerekir.

Tıraşsız Saç Ekimi Sonrası İyileşme Süreci

Tüm saç ekimi uygulamalarından sonra uyulması gereken noktalar tıraşsız saç ekimi yöntemi için de geçerlidir. Hasta operasyonu izleyen süreçte saçın korunması ve yıkanması konusunda uzmanların verdiği önerileri eksiksiz bir şekilde uygulamalıdır. Saç ekimini izleyen 3 gün boyunca hafif dik pozisyonda yatılmalı, saç ekilen bölge kaşınmamalı, alkol ve sigara tüketmemeye özen gösterilmelidir. Ekilen saçlar doğal süreçte büyüyerek 3 ay içinde uzamaya başlayacaktır. Altıncı ayda bir artış oluşsa da uygulamanın kesin sonuçları 1 yıl sonunda gözlemlenebilmektedir.

Sayfayı Paylaş:

Online Saç Ekim Analizi Talep Edin

SM Hair Clinic olarak hastalarımızın güvenebileceği mümkün olan en iyi sonuçları sağlamak için en son teknolojileri kullanıyoruz. Bize iletişim bilgilerinizi bırakın, size en kısa sürede geri dönüş sağlayalım.

Ücretsiz Danışmanlık

Uzman ekibimiz, durumunuzun tamamen ücretsiz bir değerlendirmesini yapacaktır.

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkürler! Ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.