Glutatyon Tedavisi

Sağlıklı ve uzun yaşamanın sırlarını içerisinde barındıran Glutatyon tedavisi

Vücudumuzda doğal olarak bulunan ve ana antioksidan olarak bilinen Glutatyon; cilt gençleşmesinde önemli bir role sahiptir. Glutatyon gibi antioksidanların eksikliği durumunda vücuttaki kolajen kaybı hızlanır. Vücudun ihtiyaç duyduğu kolajenin takviye edilmesi ile cilt elastikiyeti ve kalitesi artırılır. Kırışıklık oluşumu önlenir. Aynı zamanda saçlar, tırnaklar ve eklemler üzerinde de olumlu etkiler meydana gelir. Anti-aging özelliğine sahip olan Glutatyon cilt renk tonunun eşitlenmesini, cildin daha parlak ve canlı görünmesini sağlar. Kolajen vücutta dışarıdan görünen yaşlanma etkilerinin oluşmasını engellerken Glutatyon sahip olduğu antioksidan etki sayesinde vücudu serbest radikallerin zararlı etkilerinden koruyarak yaşlanma sürecinin etkilerini geciktirir.

Glutatyon üç aminoasitten oluşan bir peptid olup sağlıklı ve uzun yaşamanın sırlarını barındırdığı kabul edilir. Sürekli oluşan ve insan vücudunda bazı zararlara neden olan serbest radikalleri ve reaktif toksik maddeleri etkisiz hale getirir. Son derece güçlü bir antioksidan olan Glutatyon vücudun birçok hastalıktan korunmasında önemli rol oynayan bir molekül olma özelliğine de sahiptir.

Yaş almaya bağlı olarak ortaya çıkan sağlık sorunlarının yanı sıra damar hastalıkları, bunama, kanser gibi kronik hastalıkların meydana gelmesinde serbest radikallerin etkisi oldukça fazladır. Glutatyon tedavisi söz konusu kronik hastalıkların oluşma riskini azaltma özelliğine sahiptir. Güçlü detoks etkisi Glutatyonun dokularda biriken serbest oksijen radikalinin etkisine karşı bağışıklık sistemini koruyup güçlendirmesini sağlar.

Glutatyon Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Glutatyonu artırmak ve aktif olarak kullanmak için en etkili yöntem IV (intravenöz) yolu ile damardan almaktır. Bu sayede dışarıdan takviye edilen Glutatyon doğrudan kan dolaşımına girer. Glutatyon tedavisi genellikle haftada 1 gün olmak kaydıyla 5 haftada tamamlanır. Her bir seans yaklaşık 15 dakikada tamamlanır. Prosedür tamamlandıktan sonra hasta günlük yaşamına kaldığı yerden devam edebilir.

Glutatyon Tedavisi Kimlere Uygulanmaz?

Kanser tedavisi görmekte olan kişiler aktif olarak radyoterapi ve kemoterapi gördükleri sürece glutatyon tedavisinin uygulanması söz konusu değildir. Hastanın tedavisi tamamlandıktan sonra uygulanan glutatyon takviyesi ile vücudun kendini çok daha hızlı bir şekilde toparlaması sağlanabilir.

Glutatyon tedavisi henüz yeterli çalışma yapılmış olmaması nedeniyle çocuklara, gebelik ve emzirme dönemindeki kadınlara da uygulanmaz.

Glutatyon Tedavisinin Faydaları Nelerdir?

  • Glutatyon tedavisi vücudu serbest zararlı radikallerden koruyarak vücudun savunma mekanizmasını destekler.
  • DNA hasarı yaratabilen reaktif oksijen türlerini azaltır. Reaktif oksijen türevleri kanser, beyin hasarı ve enflamasyonun ana etkeni olarak kabul edilir. 
  • Eklemlerde ve kaslarda meydana gelen ağrıların etkilerinin azalmasını sağlar.
  • Cildi yeniler ve parlaklık kazandırır.
  • Yaşlanmanın etkilerini geciktirir.
  • Tip 2 diyabet ve insülin direncinden kaynaklanabilecek zararlı etkileri hafifletir.
  • Düzenli ve yeterli uyku kalitesini artırma etkisi vardır.
  • Alzheimer hastalığının tedavisinde aktif bir şekilde rol oynar. Hastalığın neden olduğu etkilerin minimize edilmesine katkıda bulunur.

Glutatyon Tedavisinin Yan Etkisi Var mıdır?

Glutatyon tedavisinin bilinen bir yan etkisi yoktur. Glutatyon normal şartlarda vücut içinde bulunan bileşiklerden biri olduğu ve tedaviyle vücutta mevcut olan bileşiğin yoğunluğu artırıldığı için herhangi bir yan etkisi gözlemlenmesi söz konusu değildir. Bu nedenle glutatyon tedavisi uygulandıktan sonra uygulamadan kaynaklanan bir risk ya da komplikasyon oluşması beklentisinden bahsedilemez. Yine de her zamanki gibi değerlendirmenin hasta özelinde yapılması önemlidir.

Sayfayı Paylaş:

Online Saç Ekim Analizi Talep Edin

SM Hair Clinic olarak hastalarımızın güvenebileceği mümkün olan en iyi sonuçları sağlamak için en son teknolojileri kullanıyoruz. Bize iletişim bilgilerinizi bırakın, size en kısa sürede geri dönüş sağlayalım.

Ücretsiz Danışmanlık

Uzman ekibimiz, durumunuzun tamamen ücretsiz bir değerlendirmesini yapacaktır.

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkürler! Ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.