DHI Saç Ekimi

İmplanter kalem ile uygulanan doğrudan saç ekimi uygulaması

DHI saç ekimi hem kadınların hem de erkeklerin saç dökülme sorununun giderilmesi amacıyla uygulanan etkili saç ekim teknikleri arasında yer alır. Alanında uzman ve deneyimli kişiler tarafından uygulandığında oldukça başarılı sonuçlar alınmasını sağlayan DHI saç ekimi ile kişilerin istedikleri görünüme kavuşması sağlanabilmektedir. DHI saç ekimi yönteminde kanal açma ve saç kökünü yerine yerleştirme işlemi aynı anda yapılır. Bu sayede toplanmış olan saç kökleri fazla bekletilmeksizin yerlerine yerleştirilir ve sağlıklı kök kaybı oluşması riski minimize edilir. DHI yöntemi, çok daha sık ekim yapılmasını sağladığından doğal bir görünüm elde edilmesi konusunda da avantaj sağlar.

Bu yöntemde Choi olarak da adlandırılan bir medikal kalem kullanılır. Medikal kalem aracılığıyla toplanan greftler uygulama bölgesinde herhangi bir kesi ya da kanal açılmaksızın yerleştirilerek işlem sayısı teke indirilmiş olur. Bu sayede işlem hasta açısından daha konforlu bir hale gelir. DHI saç ekimi yöntemi; saç ekiminde kalitenin artırılmasını, daha yoğun ve doğal bir görünüm elde edilmesini, mevcut saçlı görüntünün korunmasını ve saçın kısaltılması gerekmeksizin saç ekiminin yapılmasını mümkün kılar. Böylece kişi prosedürün ardından kısa bir süre içerisinde günlük hayatına kaldığı yerden devam edebilir.

DHI Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

DHI saç ekimi yönteminde bölgeye lokal anestezi uygulanarak saç köklerinin rahatlatılması sağlanır. Saç folikülleri toplandıktan sonra saç köklerine ve kıllara zarar verilmeksizin sağlıklı kökler tek tek implanter kalem içine yerleştirilir. Bu aşamada kişinin saçlarının önceki çıkış yönüne uygun olarak ekim yapılarak doğal bir görünüm elde edilmesine özen gösterilmelidir. Doğru açı ve yön belirlendikten sonra implanter kalem içine yerleştirilmiş olan saç kökleri 40-45 derecelik açıyla uygulama alanına ekilir. Kullanılacak olan kalemlerin uç kalınlığı saç kökü ve kalınlığı ile uyumlu olacak şekilde kişi özelinde belirlenir. Diğer tüm saç ekim yöntemlerinde olduğu gibi DHI saç ekimi yönteminin de kişi özelinde planlanması elde edilecek sonuçlar ve hasta memnuniyeti için kritik bir öneme sahiptir.

DHI Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

DHI saç ekimi erkek tipi saç dökülmesi olan tüm hastalara uygulanabilen bir yöntemdir. Erkek tipi saç dökülmesi erkeklik hormonunun saç üreten hücreleri öldürmesinden kaynaklanır. Bunun sonucunda incelmeye başlayan saçın uzaması yavaşlar ve saç dökülür. Bu sorunun ortadan kaldırılabilmesi DHI saç ekimi yönteminden yararlanılabilir.

DHI Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi Öncesi

DHI saç ekimi uygulamasından önce hastanın işleme uygun olup olmadığı değerlendirilir. Bu aşamada hastanın saç kökü derinliği ve saç kalınlığı gibi etkenler göz önünde bulundurulur. Bunun nedeni DHI saç ekimi yönteminde kullanılan ve hastanın saç köklerine erişmeyi sağlayan iğnelerin herkes için uygun olmayabileceği ihtimalidir.

Hasta uygulamadan bir hafta önce kan pıhtılaşmasını önleme özelliğine sahip ilaçları kullanmayı bırakmalıdır. Operasyonun daha sağlıklı geçmesi için kafein ve türevini içeren içecekler tüketilmemelidir. Operasyonu etkileme riskinden dolayı operasyondan bir ay önce saç bakım ürünlerinin, spreylerin, kremlerin ve losyonların kullanımına ara verilmelidir. Sigara kullanımına da bir süre ara verilmesi yara iyileşme sürecinin olumsuz etkilenmemesi adına önemlidir.

DHI Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi Sonrası 

DHI saç ekimi uygulamasından sonra hızlı ve sağlıklı bir iyileşme süreci yaşanması için doktorun tavsiyelerine eksiksiz bir şekilde uyulmalıdır. Uygulamadan sonraki ilk gün ekilen kıl kökleri kontrol edilmekte ve bir sorun tespit edilmediği takdirde ekimin ikinci gününden itibaren saçın yıkanmasına izin verilmektedir. Saç köklerinin durumuna göre uygulanması gereken bakım kişi özelinde değişebilmektedir. Uygulama alanının korunmasına özen gösterilmesi saç ekim işleminin başarısı açısından çok önemlidir. Uygulama alanında yara izinin bulunmadığı bu yöntemde saç derisinde küçük kabuklar oluşmakta ancak bu kabuklanmalar kısa süre içerisinde kendiliğinden kaybolmaktadır. Kabuklara hasta tarafından müdahale edilmemeli ve kendiliğinden düşmeleri beklenmelidir. 

DHI Saç Ekimi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Saç Ekiminde Dhi Yöntemi Nedir?
DHI saç ekimi, Direct Hair Implantation terimlerinin kısaltılmış halidir. Türkçesi Doğrudan Saç Ekimi olarak nitelendirilir. Bu işlemde choi isimli bir medikal kalem kullanılarak donör olarak belirlenen bölgeden greft toplama işi yapılır. Daha sonra elde edilen kalem ile saçların bulunduğu cilde yerleştirme işlemi yapılır. Bu uygulamada cilde kesi ve kanal açma gibi işlemler yapılmaz.
Dhi yöntemi mi Yoksa FUE yöntemimi mi?
FUE tekniği genellikle geniş bir alana saç ekimi yapıldığında tercih edilen bir uygulamadır. Hastanın daha sık ekim yapılmaya ihtiyacı varsa DHI saç ekimi tekniği daha işlevsel olacaktır. FUE tekniği uygulanmadan evvel saçın tıraş edilmesi zorunludur. Ancak DHI tekniği uygulanırken sadece donör bölgeye saç tıraşı yapılması yeterli olur.
Dhi Saç Ekimi Sonrası İz Kalır mı?
Dhi saç ekimi sonrası iz kalma korkusu her zaman vardır. Ancak bu alanda deneyimli bir ekip tarafından yürütülen işlem sonrası iz kalmayacaktır. DHI tekniği ile ilgili özel eğitimli olan ve deneyimli bir ekip işlem yaparsa uygulama sonrasında hastada hiçbir şekilde iz kalmaz.
Dhi Saç Ekimi İkinci Kez Yapılabilir mi?
Dhi saç ekimi sadece bir kez yapılan bir işlem değildir. DHI saç ekimi ikinci kez de yapılabilir. İkinci uygulama yapılırken ilk uygulama ile arasında en az 6 ay süre olması gerekir. Daha önce bu teknikle saç ekimi yaptırdıysanız ve daha etkili sonuçların ortaya çıkmasını istiyorsanız tekrar yaptırabilirsiniz.
DHI Saç Ekimi Sonuçları Ne Zaman Görülür?
Dhi saç ekimi işlemi hemen sonuçları görülecek bir uygulama değildir. Bu uygulamada etkinin görülmesi için zaman geçmesi gerekir. En az 4-6 ay sonra yarı yarıya sonuçlar görülmeye başlayacaktır. Hastanın tam sonuç görmesi için 12-18 ay kadar beklemesi gerekir.
Dhi Saç Ekimi Sonrası Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir?
Dhi Saç Ekimi sonrası dikkat edilmesi gereken noktalar elbette vardır. Güneşten korunmak gerekir. Az da olsa ağrı olabilir. Dhi saç ekimi sonrası yıkama için ortalama 3 gün beklenmelidir. Ama çok ince uçlu iğnelerle uygulama yapıldığı için kafa derisinde çok fazla tahribat meydana gelmez. Dhi saç ekimi sonrası yara ve kesik izi oluşmaz. Bu nedenle dhi saç ekimi sonrası iyileşme süreci çok kısadır.
Dhi Saç Ekimi İyileşme Süresi Ne Kadardır?
Dhi Saç Ekimiiyileşme sürecine ortalama bir hafta diyebiliriz. Uzmanınızın önerini dikkate alıp, saç ekimi yapılan deriyi gerektiği gibi koruduğunuzda bu süre daha da kısalabilir. Dhi saç ekimi sonrası 5-6 gün içinde kabuklanan deri dökülür. 15 ve 21. Günler arasında da dökülme yavaşlar ve son bulur. 3. Aydan sonra yeni saçların çıktığı görülür hale gelir.
DHI Saç Ekimi Pahalı mı?
DHI saç ekimi titizlikle yapılması gereken hassas bir saç ekim tekniğidir. DHI saç ekim fiyatları kişiye göre değişiklik gösterir. Saç kökü sayısı, uygulama yapılacak bölge genişliği gibi etmenler fiyatlarda değişiklikler oluşmasına yol açar.
Sayfayı Paylaş:

Online Saç Ekim Analizi Talep Edin

SM Hair Clinic olarak hastalarımızın güvenebileceği mümkün olan en iyi sonuçları sağlamak için en son teknolojileri kullanıyoruz. Bize iletişim bilgilerinizi bırakın, size en kısa sürede geri dönüş sağlayalım.

Ücretsiz Danışmanlık

Uzman ekibimiz, durumunuzun tamamen ücretsiz bir değerlendirmesini yapacaktır.

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkürler! Ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.