Saç Ekimi Sonrası

Operasyondan Hemen Sonra- İlk Gece

Saç ekimi sonrasında donör olarak kullanılan bölgeye bandaj uygulaması gerçekleştiriyoruz. Sizler işlemden sonra bölgede şişlik oluşmaması adına da alın bandı takmalısınız.

Saç ektiğimiz bölgeyle birlikte donör olarak seçtiğimiz bölgede ufak kabuklanmalar ve hafif düzeyde kızarıklıklar oluşabilir. Kabuklanma ve kızarıklıklar 10-15 gün içinde geçecektir.

İşlem sonrası bölgede şişlik, kaşıntı ve hafif ağrı hissetmeniz çok normaldir. Doktorunuz tarafından önerildiği şekliyle soğuk kompres uygulamaları, yumuşatıcı losyon ürünleri ve ağrı giderici ilaçlar kullanılabilir.

İşlem sonrası bölgede görülebilecek komplikasyonlar şöyledir;

Şişlik: Saç ekim operasyonundan birkaç gün sonra yüz ve göz çevresinde şişlik görülmesi olağandır. Bu bölgelerde oluşan şişlikler azalana kadar buz uygulamaları en doğru çözüm olacaktır. Şişlik şikayetleri 5-7 gün sonra kendiliğinden geçtiği için bir ilaç kullanımına gerek yoktur.

Kaşıntı: Hastaların önemli bir bölümü operasyondan 2-3 gün sonra kaşıntı şikayetleri hissetmeye başlıyor. Bu şikayet iyileşme belirtisi olarak görülür. Ekim gerçekleştirilen bölgeyi kaşımamalısınız. Birkaç gün boyunca kaşınma şikayetleri devam edebilir.

Yanma Hissi: Saç ekimi yapıldıktan 2-4 gün sonra donör olarak kullanılan bölgede yanma hissi görülebilir. Donör bölgedeki yanma hissi için her gün 3-4 defa doktorunuz tarafından önerilen nemlendirici losyonu sürerek emilimi bekleyebilirsiniz.

Saç Ekimi Sonrası 1.Gün

Saç ekimi sonrası ilk gün kliniğimizde pansuman, PRP ya da lazer tedavileri gerçekleştiriyoruz.

Pansuman yapıldıktan sonra donör bölgede bulunan bandajın çıkarılması gerekiyor.

Saç Ekimi Sonrası 2.Gün

Doktorunuz tarafından önerilmiş olan losyon ve saç ekim sonrası şampuanlarla belirtilen adımlara dikkat ederek saç yıkamaya başlamalısınız. Bu süreçte saç yıkama işlemleri saç derinizin iyileşmesi ve ortaya çıkan kabuklaşma şikayetlerinin ortadan kaldırılmasında etkilidir.

Saç Ekimi Sonrası 5-7. Gün

İşlemden 5-7 gün sonra ektiğimiz saçlarınız daha güçlü hale gelir. Ayrıca dokunduğunuzda saçlarınız artık yerinden oynamaz. Ancak ekim yapılan bölgeyi zedelememeli ve bölgeye tırnaklama gibi işlemler yapmamalısınız. Bu dönemde başlayan kaşıntılar iyileşme işaretidir ve bir müdahalede bulunmanıza gerek yoktur.

Saç Ekimi Sonrası 15-30. Gün

Saç ekimi sonrası 15-20 gün geçtiğinde görünüşünüz eski haline döner. Yani ektiğimiz saçlarla sizlerin saçları arasındaki fark ortadan kalkar. Böylece saç ekimi yaptırdığınız hiçbir şekilde dışarıdan anlaşılmaz.

Saç Ekimi Sonrası 1-3 Ay Arası

Bu dönemde şok dökülme işlemi yaşayabilirsiniz. Şok dökülme, ekim olan bölgedeki saçların ani bir şekilde dökülmesidir. Bu aşamadan sonra ektiğimiz saçların büyüme süreci görülür.

Saç Ekimi Sonrası 4-5 Ay Arası

Saç ekiminden 4 ay geçtikten sonra büyüme süresi hız kazanır. Saçlarınız 5-6 ay sonra istediğiniz sonucun %50’si kadar olacaktır.

Saç Ekimi Sonrası 6-12 Ay Arası

Ekilen saçlarınız hala tüm hızıyla büyümeye devam ediyor. Ayrıca saç tellerinizin güçlenmeye ve kalınlaşmaya başladığını da hissedeceksiniz.

Saç Ekimi Sonrası 12-18 Ay Arası

Saç ekim işlemlerinde nihai sonuç için 18 ay kadar beklemelisiniz. Ekim yapılan bölgede saçlarınızın tamamını görüyorsunuz.

18 ay sonunda yoğun, gür, güçlü ve uzun saçlara sahip olduğunuzu unutmayın.

Sayfayı Paylaş:

Online Saç Ekim Analizi Talep Edin

SM Hair Clinic olarak hastalarımızın güvenebileceği mümkün olan en iyi sonuçları sağlamak için en son teknolojileri kullanıyoruz. Bize iletişim bilgilerinizi bırakın, size en kısa sürede geri dönüş sağlayalım.

Ücretsiz Danışmanlık

Uzman ekibimiz, durumunuzun tamamen ücretsiz bir değerlendirmesini yapacaktır.

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkürler! Ekibimiz en kısa sürede sizinle iletişime geçecektir.